Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

Nahoru English Deník Fotonovinky Zajímavosti In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Nahoru

Důvod ponechání

Jami byla od narození krásné, klidné, baculaté, bezproblémové štěňátko a již od prvních dnů jsme věděli, že ji do světa nepošleme. Důvod byl prostý - dokonalé syté černopálené zbarvení, v naší stanici u fenky premiérové, a hlavně, její černopálení předkové, z velké části zahraniční (Husar vom Elsternest, Quinto Dlugie Cudo, Hugo vom Nordender Rosengrund atd.), u nás v republice mají minimální zastoupení v chovu. I přesto, že je v chovu těchto potomků málo, tak se jich dost zúčastnilo svodu a my máme lepší přehled o celkové populaci těchto potomků. Zároveň dobře známe Jamimy praprababičku Diu Věkor (uhynula v prosinci 2009), její 12ti letou prababičku Anneli, 10ti letou babičku Alcesii a samozřejmě její maminku Flashie. I to byl důvod, proč jsme si chtěli opět odchovat vlastní "krev" a netápat v cizích vodách...

Jami je kosterně velice pěkná fena, má všechny zuby, hlavu s mírným klabonosem, výborně utvářený hrudník, ideální hřbetní linii a působí kompaktně. Vytkli bychom jí nedostatečně dlouhé osrstění a proto jsme jí vybrali nejen v tomto ohledu nadprůměrného ženicha. Jami nevystavujeme, složili jsme jednu výstavu pro uchovnění, na víc se nechystáme, neboť je Jami velký jedlík a baculka. Jamimu nelze držet ve výstavní kondici - nedostane-li doma dobroty, dožere se u slepic a další drůbeže - holt život na statku - má to svou výhodu, neskolí ji zima (pro svůj tukový kabátek) a narozdíl od gaučáků vydrží v zimě dovádět celý den venku.

Jamimka nás příjemně překvapila po prvním porodu. Ačkoliv je to na zahradě největší uštěkanec, tak rozhodně není hysterická ani bázlivá, dlouhý porod velkého štěňátka zvládla s bravurním klidem a od prvního dne si nechala nakukovat do porodní bedýnky a stejně tak si nechávala hladit i své jediné psí miminko. Co se péče o štěňátko týká, tak bych řekla, že vychovala naprosto vyrovnaného psího chlapáka :-)


 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak