Kluci červení králičí narozeni 7.3.2013

   FAIMOLD´S OAK

Registrovaná chovatelská stanice jezevčíků dlouhosrstých trpasličích/králičích,  založena v roce 2001.

Zbarvení našich odchovů: červená ve všech formách, černá s pálením, tygrovaná.

Nahoru English Deník Fotonovinky Zajímavosti In memoriam Odkazy

   

 

Úvod
Nahoru

Důvod ponechání

Karmínka 1 rok

Karmínka je z posledního vrhu naší fenky Agátky, která byla povahově nejúžasnější jezevčík, kterého jsme kdy vlastnili a tak nějak jsme doufali, že se po ní do chovu "něco" dostane. Bohužel i přesto, že dala bezchybné potomky Elsu Tigress, Hamleta, Huntress a Hannibala Faimold´s Oak, slouží tito pejsci především jako kamarádi a nejsou lovecky ani nijak jinak využíváni.

Rozhodli jsme se tedy, že pokud chceme, aby po Agátce v naší rodině zůstala nějaká památka, nemůžeme věřit slibům zájemců o štěňata, že s pejskem určitě něco budou dělat a raději jsme si nechali štěňátko vrhu K.

Dobře jsme udělali, neboť jsme nečekaně a tragicky o Agátku přišli. A podle posledních zpráv těžce onemocněl i otec vrhu K a to Hobítek z Nedošínského háje. Našim přáním bylo využít bezchybného klučičího tygra vrhu K, ale to se nepodařilo a tak doufáme, že se do chovu dostane některá ze tří sester. Komsi Komsa má za sebou výstavu a bonitaci, Komteska má pro změnu zkoušky. Děkujeme majitelům holčiček vrhu K, že se moc snaží a přejeme hodně štěstí.

Ačkoliv jsou štěňátka vrhu K na dnešní poměry jezevčíků opravdu drobečci (dvě fenky mají 3 kg, naše Karmín 2,52 kg) a nevynikají žádnými extrémy, jejich hodnota pro chov je z genetického hlediska ojedinělá.


 


Copyright Faimold´s Oak © 2001 - 2013
Naposledy změněno: 14. 03. 2013
Počet přístupů od listopadu 2001:
[CNW:Counter]

Copyright - FAIMOLD´S Oak